آموزش ریاضی منطقه بهنمیر استان مازندران

جستجوی مقاله در اینترنت

جستجوی مقاله در اینترنت(منبع :  ریاضیات متوسطه)


1-    یکی از ساده ترین راههای جستجوی مقالات خارجی جستجو  از طریق سایت google scholar است. http://scholar.google.com

زمانی که گوگل اسکولار باز شد فقط عنوان مقاله رو تایپ کنید و جستجو کنید جلوی بعضی از نتایجی که نمایش داده میشه pdf نوشته شده که لینک مستقیم مقاله ست
قابلیت خوب این نحوه جستجو در اینه که موضوع شما رو در تمام مجلات علمی آنلاین دنیا جستجو میکنه و محدود به یک سایت خاص نخواهد بود. لازم به ذکره که بعضی از مقالات که پولی هستند رو نمیشه دانلود کرد و باید یوزر پسورد داشت.

 2- از سایت زیر می تونید  همزمان توی بیش از 60 منبع share فایلهای دنیا سرچ کنید . هر کتاب و هر فایلی را میتونید سرچ کنید و از نتایج لذت ببرید.سایت هایی که فکر می کنید در آن کتاب و یا فایل مور نظرتون وجود داره را تیک بزنید البته نباید هربار بیشتر از 5 تا پایگاه انتخاب بشه. http://www.searchshared.com

 ۳- سایت ArXiv یک سایت آرشیو رایگان مقالات بروز گرایشهای مختلف با دسته بندی ماهانه است.

در واقع در این سایت نسخه های پیش از چاپ( preprint) الکترونیکی مقالات علمی در زمینه های ریاضیات، فیزیک، نجوم، علوم کامپیوتر، زیست شناسی، آمار را به صورت رایگان در دسترس افراد قرار می دهد.

در واقع، آغاز پیدایش دسترسی آزاد به اوایل دهه 1990 و پیدایش وب بر می گردد. پاول گینسپارگ (Paul Ginsparg)، فیزیکدانی در لابراتواری در لوس الاووس، اولین آرشیو دسترسی آزاد (arXiv) را در آگوست سال 1991  به منظور جمع آوری انتشارات حوزه فیزیک بنیانگذاری کرد.

این سایت بر اساس اهداف خیرخواهانه مقالات رو بصورت رایگان در اختیار عموم قرار میده بدون اینکه قانون کپی رایت رونقض کنه.مولفان قبل از اینکه مقالات رو به نشریه یا ژورنالی بفرستند اون ها رو به این سایت هدیه میدن به این صورت قانون کپی رایت هم نقص نمیشه اما چون این مقالات داوری نمیشوند عاری از اشکال نیستند و زمان مطالعه مقالات این سایت باید احتیاط کنید.به هر صورت گرفتن ایده جدید و یا حتی تصحیح مقالات و تعمیم دادن اونها حتما شما رو تحریک میکنه که به این سایت سری بزنید.

 

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)