آموزش ریاضی منطقه بهنمیر استان مازندران

پرسش‌های مصاحبه گوگل

پرسش‌های مصاحبه گوگل: مدیر محصول

- کاراترین روش برای مرتب کردن یک میلیون عدد صحیح چیست؟
- پایگاه داده را در ۳ جمله برای برادرزاده‌ی ۸ ساله‌تان توضیح دهید.
- در طول یک شبانه‌روز چند مرتبه عقربه‌های ساعت روی هم قرار می گیرند؟
- فرض کنید کمدی مملو از پیراهن دارید. بسیار مشکل است تا یک پیراهن را بیابید. پس برای منظم‌کردن پیراهن‌ها، به منظور راحت تر بازیابی کردن، چه می‌کنید؟
- چه تعداد توپ گلف در یک اتوبوس مدرسه جا می‌شود؟
- در کشوری که مردمش تنها فرزند پسر می‌خواهند، هر خانواده به بچه‌دار شدن‌ ادامه می‌دهد تا اینکه به پسری برسد. اگر دختر داشته باشند، سپس بچه دیگری خواهند داشت. اگر صاحب فرزند پسر شوند، متوقف می‌‍شوند. نسبت پسرها به دخترها در این کشور چیست؟
- به ساعت نگاه می‌کنید، زمان ۳:۱۵ است. زاویه‌ بین عقربه‌ ساعت شمار و دقیقه شمار چیست (پاسخ صفر نیست)؟
- شما ۵ دزد دریایی دارید که از ۵ تا ۱ به شکل نزولی سامان داده شده‌اند. عالی رتبه‌ترین دزد دریایی این حق را دارد که طریقه‌ تقسیم ۱۰۰ سکه‌ طلا را بین آنها پیشنهاد کند. اما دیگر دزدهای دریایی به طرحش رای می‌دهند، و اگر کمتر از نصف آنها موافقت خود را اعلام کنند، او کشته خواهد شد. او چگونه باید طلاها را سهم کند به طوری که سهم خود را به بالاترین سطح رسانده اما زنده بماند تا از سهمش لذت ببرد؟
- چگونه یک موتور جست و جوی ساده را طراحی می‌کنید؟
- به شما ۲ عدد تخم‌مرغ داده شده است. شما به یک ساختمان ۱۰۰ طبقه دسترسی دارید. تخم‌مرغ‌ها می‌توانند خیلی سخت یا شکننده باشند، بدین معنا که امکان دارد که در صورت افتادن از طبقه اول بشکنند یا از طرفی دیگر امکان دارد حتی با افتادن از ۱۰۰مین طبقه سالم بمانند. هر دو تخم‌مرغ یک‌جور هستند.
- شما بایستی بلندترین طبقه از این ساختمان ۱۰۰ طبقه را که تخم‌مرغ با رها شدن در آن طبقه نمی‌شکند را کشف کنید. سوال این است که بایستی چند بار سقوط اتفاق بیافتد. شما مجازید که در این روند، ۲ تخم‌مرغ را بشکنید.

منع:گروه آموزشی ریاضی ناحیه 2 شیراز

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)